NCP15WM224E03RC
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
NCP15WM224E03RC
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 4500 K
Resistance : 220 kOhms
Package / Case : 0402
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 3 %
Power Rating : 100 mW
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Murata Electronics
Description : NTC Thermistors 220K OHM