NCP15XH103D03RC
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
NCP15XH103D03RC
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3380 K
Resistance : 10 kOhms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Power Rating : 100 mW (1/10 W)
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Murata Electronics
Description : NTC Thermistors 0402 10Kohms 0.5%