B57861S103F40
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
B57861S103F40
  • 1
Diameter : 2.41 mm
Product Category : NTC Thermistors
Length : 6.5 mm
B Parameter : 3988 K
Resistance : 10 kOhms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Tolerance : 1 %
Power Rating : 60 mW