NCP15XQ471J0SRC
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
NCP15XQ471J0SRC
  • 1
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3650 K
Resistance : 470 Ohms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Power Rating : 100 mW (1/10 W)
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.5 mm