NCP03WF104E05RL
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
NCP03WF104E05RL
  • 1
Height : 0.3 mm
Length : 0.6 mm
B Parameter : 4250 K
Resistance : 100 kOhms
Package / Case : 0201 (0603 metric
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 3 %
Power Rating : 100 mW (1/10 W)
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.3 mm