NTCG163JF103FTDS
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
NTCG163JF103FTDS
Height : 0.8 mm
Length : 1.6 mm
B Parameter : 3435 K
Resistance : 10000 Ohms
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 1 %
Power Rating : -
Product Category : NTC Thermistors
Series : NTCG
Width : 0.8 mm